Opinie o Nas
Jaki odkurzacz centralny wybrać? 0

Jaki odkurzacz centralny wybrać?

W trakcie budowy domu ważną rzeczą jest zastosowanie rozwiązań, które zapewnią nam później pełną wygodę i komfort jego użytkowania. Większość inwestorów zatem myśli o budowie wielogłośnikowego systemu kina domowego z ukrytymi kablami, czy też o funkcjach inteligentnego domu z możliwością sterowania oświetleniem czy zasłonami. Co ciekawe, coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze centralne, które pozwalają na wygodne sprzątanie domu bez użycia tradycyjnego odkurzacza, bez zbędnych kabli i to we wszystkich pomieszczeniach. Jaki odkurzacz centralny wybrać? O czym warto pamiętać, decydując się na jego wybór? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zanim wybierzesz odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny, jak większość domowych instalacji powinien zostać dobrany idealnie do potrzeb domowników. Poza tradycyjnymi w przypadku urządzeń elektrycznych parametrami technicznymi i energochłonnymi sprzętu, warto przemyśleć nasze oczekiwania co do tego rodzaju instalacji. Istotne w takim razie będą m.in.:

  • powierzchnia do sprzątana;
  • ilość pomieszczeń, które chcemy sprzątać i ich rozkład w domu;
  • ilość gniazd ssących;
  • sposób filtrowania;
  • długość instalacji (czyli de facto odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni, co wpływać będzie na moc jednostki centralnej);

WAŻNE - zacznij myśleć o tym na jak najwcześniejszym etapie realizacji inwestycji.

Długość instalacji - czyli jaki odkurzacz centralny wybrać?

Jednym z najważniejszych czynników determinujących wybór odkurzacza centralnego będzie długość całej instalacji. Odległość od wyrzutni najbardziej oddalonego, lub też najmniej korzystnie umiejscowionego gniazda ssącego nie powinna wpływać na podstawową właściwość odkurzacza, czyli moc ssącą. Tym samym, będzie to rzutować na moc całej jednostki centralnej. Im dłuższa instalacja, z większą ilością gniazd ssących, trudniej dostępnych, np. na piętrze, tym mocniejszy odkurzacz centralny powinniśmy wybrać.

Jaki odkurzacz centralny wybrać

O jakich parametrach technicznych warto pamiętać?

Poza wspomnianą już mocą odkurzacza centralnego, przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę zwłaszcza takie parametry, jak:

  • moc ssąca - co będzie wpływać na komfort sprzątania;
  • pojemność zbiornikana nieczystości - warto rozważyć wcześniej naszą "zdolność" do produkcji zanieczyszczeń (częstotliwość odkurzania będzie większa w przypadku posiadania np. dużych psów), a także to, jak często chcemy opróżniać zbiornik; poziom hałasu - ważna będzie nasza wrażliwość i tolerancja na głośne dźwięki;
  • sposób filtrowania - dla pełnej ochrony przed najdrobniejszymi cząsteczkami czy pyłami warto stosować np. filtry antyalergiczne;
  • panel sterowania - dostępność i poziom trudności jego użytkowania.

Czas na decyzję - jaki wybrać odkurzacz centralny?

Wybór odpowiedniego odkurzacza centralnego jest tym bardziej istotny, że jest to instalacja, która będzie schowana w ścianach naszego domu. Ważny jest też odpowiedni dobór parametrów technicznych odkurzacza, dostosowanych do naszych rzeczywistych potrzeb, żeby uniknąć w przyszłości konieczności ingerencji w instalację. Nie można też pomijać roli marki sprzętu, którego wybór rozważmy - wieloletnie doświadczenie i wysokie wyspecjalizowanie producenta w dostarczaniu rozwiązań centralnych odkurzaczy, oferowana obsługa serwisowa, gwarancyjna, czy wsparcie techniczne po zakupie, to bardzo istotne kwestie, o których często się zapomina, zwłaszcza, jeśli to cena jest głównym motywem zakupowym. Między innymi z tych powodów jednym z bardziej sprawdzonych producentów odkurzaczy centralnych oraz wszelkich akcesoriów związanych z instalacją jest Beam, którego autoryzowanym dealerem jest sklep beamonline.pl. Przed podjęciem finalnej decyzji, warto zasięgnąć języka u branżowych doradców, którzy pomogą zaprojektować i zrealizować odpowiednią instalację centralnego odkurzacza w naszym przyszłym domu.

Zapoznaj się z ofertą beamonline.pl, poznaj najpopularniejsze modele odkurzaczy centralnych - Beam Alliance 625, Beam Alliance 650 oraz Beam Alliance 700.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl